مواد اولیه تجدید پذیر در شیمی | فرهنگ لغت دانشجویی

نقش مواد خام تجدیدپذیر

چرا مواد خام تجدیدپذیر در بحث در مورد نقش دارند تولید انرژی چنین نقش بزرگی در آینده؟ منابع تجدیدپذیر گیاهان یا مواد آلی، که می توان از آن انرژی به دست آورد یا به عنوان ماده خام برای تولید صنعتی عمل می کند. برخلاف سوخت‌های فسیلی محدود، مواد خام تجدیدپذیر خود را در دوره‌های زمانی قابل پیش‌بینی تجدید می‌کنند. دوره های زمانی استخراج از تولید مداوم (بیوگاز) تا برداشت سالانه (کلزا) تا فواصل برداشت تقریباً 100 ساله (چوب) متغیر است. بنابراین، مواد خام تجدید پذیر می تواند به حفظ منابع فسیلی محدود کمک کند.

مواد خام تجدید پذیر همیشه توسط انسان برای تولید انرژی و مواد خام مورد استفاده قرار گرفته است. تا زمانی که زغال سنگ و نفت کشف نشدند منابع انرژی تقریباً کاملاً جدا شده است.

کشت مواد اولیه تجدیدپذیر در آلمان

از دهه 1970، سال‌های بحران انرژی، تلاش‌هایی برای افزایش مجدد نسبت مواد خام تجدیدپذیر در تولید انرژی صورت گرفته است تا در صورت بروز بحرانی دیگر، مستقل‌تر از کشورهای صادرکننده انرژی باشند. با این حال، عمدتاً به دلیل اصلاحات کشاورزی در سال 1993 در اتحادیه اروپا، مواد خام تجدیدپذیر در آلمان کشت می شوند. از کشت آن حمایت مالی می کند. دلیل این اصلاحات، محدود کردن تولید مواد غذایی مازاد است که در دهه 1980 در آلمان آغاز شد. در نتیجه، کشاورزانی که بخشی از زمین های زیر کشت خود را کنار می گذارند و مواد خام تجدیدپذیر را در آن می کارند، از حمایت مالی دولت برخوردار می شوند. با این برنامه، به عنوان مثال، در آلمان در سال 2004 حدود 10 درصد از کل زمین های قابل کشت با مواد خام تجدید پذیر کشت شد. این مربوط به حدود 1.1 میلیون هکتار است.

استفاده از مواد خام تجدید پذیر در آلمان
(داده های 2007)

مقدار مواد خام تجدید پذیر استفاده کنید سهم نسبی
1.4 میلیون تن سوخت زیستی 9%
12 میلیون تن انرژی زیستی (برق، گرما) 78%
2 میلیون تن برای مواد شیمیایی 13%

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا