زیر حوزه های شیمی در شیمی | فرهنگ لغت دانشجویی

آیا پروتئین های انسانی با پروتئین موجود در تخم مرغ یکسان است؟ خواص رنگ های موجود در گلبرگ چیست؟ دانه های گیاهان حاوی چه موادی هستند؟ چرا حیوانات بعضی از میوه ها را دوست دارند و بعضی دیگر را اصلا نمی خورند؟ شیر گاو از چه موادی ساخته شده است؟ برای دریافت ویتامین C کافی چه میوه هایی را باید بخورید؟

مواد از طریق تغییرات در بدن موجودات زنده، دگرگونی های مادی رخ می دهد.

با کمک علم شیمی می توان توضیح داد: با هوای استنشاق شده در بدن حیوان چه اتفاقی می افتد؟ دی اکسید کربنی که انسان بازدم می کند از کجا می آید؟ گیاه با آبی که جذب می کند چه می کند؟ روغن برخی از دانه های گیاهان از کجا می آید؟

چه فرآیندهایی پس از مصرف دارو انجام می شود؟ فرآیندهایی که به آنها هضم می گوییم چیست؟

بین شیمی و زیست شناسی ارتباط نزدیکی وجود دارد زیرا همه موجودات زنده از مواد تشکیل شده اند و فرآیندهای شیمیایی در بدن آنها انجام می شود.

این شیمی معدنی و شیمی ارگانیک به ساختار و واکنش های مواد معدنی و آلی می پردازد.

این بیوشیمی واکنش ها و فرآیندهای شیمیایی در متابولیسم همه موجودات زنده را توضیح می دهد. این فیزیولوژیشاخه ای از زیست شناسی، به عملکرد و عملکرد ارگانیسم و ​​اجزای آن می پردازد.

در شیمی آماده سازی مواد مختلف تولید می شود. پلاستیک ها، داروها، آفت کش ها، شوینده ها یا کودها برای انسان ها، حیوانات و گیاهان مهم هستند.

شیمی و فیزیک

همچنین ارتباط نزدیکی بین فیزیک و شیمی وجود دارد.

علم طبیعی فیزیک به بررسی پدیده ها و قوانین اساسی در طبیعت بی جان و جاندار می پردازد. در یک زیر حوزه، اپتیک، او همچنین در مورد نور تحقیق می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا