یوستوس فریهر فون لیبیگ در شیمی

لیبیگ و قرن نوزدهم

جاستوس بارون لیبیگ در دوره تغییرات سیاسی بزرگ متولد شد. انقلاب فرانسه تنها هشت سال قبل به نتیجه موفقیت آمیز رسیده بود و بر توسعه سایر کشورهای اروپایی نیز تأثیر گذاشت.

یک سال پس از تولد لیبیگ، ناپلئون بناپارت خود را امپراتور فرانسه معرفی کرد. او سیاست فتوح را دنبال کرد که اروپا را وارد جنگ کرد. با پیروزی او بر ارتش پروس در اکتبر 1806، آلمان بخشی از سرزمین اشغالی او بود. او در سال 1812 لشکرکشی به روسیه را آغاز کرد که در نهایت منجر به سقوط او شد.

با تغییرات سیاسی تغییرات اقتصادی نیز به وجود آمد. انقلاب صنعتی که قبلاً در نیمه دوم قرن 18 در انگلستان آغاز شده بود، اکنون در آلمان نیز احساس می شود. کارخانه ها و ماشین آلات جدید پدید آمدند. روشهای جدید معدنکاری و متالورژی توسعه یافته است.

در سال 1825 اولین کارخانه گاز آلمان ساخته شد.

تغییرات دیگر بر کشاورزی تأثیر گذاشت. از کشاورزی سه مزرعه تا تناوب زراعی، دامداری اهمیت بیشتری یافت و رعیت ها به تدریج به کشاورزان آزاد تبدیل شدند.

در سال 1847 یک بحران اقتصادی جهانی رخ داد که منجر به یک بحران انقلابی شد. این در تاریخ 23/24 آغاز شد. فوریه 1848 در فرانسه. در مارس همان سال موجی از انقلاب ها را برانگیخت که در سراسر اروپا گسترش یافت.

انقلاب صنعتی در کشورهای پیشرفته انگلیس، فرانسه، آمریکا و آلمان به پایان رسید.

شاخه های کاملاً جدیدی از صنعت از جمله مهندسی مکانیک ظهور کردند. تغییرات گسترده ای در کشاورزی رخ داد که در آن ماشین های بخار کوبی و گاوآهن های بخار در دسترس بودند.

با تشکر از توسعه LIEBIG از کودهای مصنوعی بازده می تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد.

خدمات LIEBIG

JUSTUS FREIHERR VON LIEBIG در 12 مه 1803 در دارمشتات متولد شد، پسر یک داروساز.

در سالهای 1817 و 1818 نزد یک داروساز در هپنهایم شاگردی کرد. در سال 1820 او تحصیلات خود را در رشته شیمی در دانشگاه بن با KASTNER آغاز کرد و در همان سال به دنبال او به ارلانگن رفت.

او به عنوان عضوی از یک انجمن ممنوعه و به دلیل شرکت در شورش های دانشجویی، مجبور شد در مارس 1822 تحصیل خود را رها کند. در همان سال به دارمشتات بازگشت و در آنجا دوباره فعالیت سیاسی کرد.

او دستگیر شد. با این حال، در همان سال به او این فرصت داده شد تا به لطف کمک هزینه دوک بزرگ، تحصیلات خود را در پاریس ادامه دهد. در اینجا او در سخنرانی‌های DULONG، THENARD، GAY-LUSSAC و DESORMES شرکت کرد.

LIEBIG نیز در اینجا تحقیقات خود را آغاز کرد و به خواص آن پرداخت جیوه مهلک و نمک های اسید فولمیناتور.

GAY-LUSSAC به LIEBIG اجازه داد تا در آزمایشگاه خود کار کند، جایی که او کار خود را بر روی ترکیبات اسید فولمیک تکمیل کرد. زمانی که لیبیگ هنوز در پاریس بود، به خاطر نتایجش در تحقیق درباره اسید فولمینانت، از دانشگاه ارلانگن مدرک دکترا اعطا کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *