پلی استایرن در شیمی

پلی استایرن (پلی استایرن، PS) همه کاره است پلاستیک ، که از استایرن (استایرن سابق) در واکنش پلیمریزاسیون رادیکال تولید می شود.

استایرن

استایرن فرمول جمع را دارد

سی 6 اچ 5   –   سی اچ   =   سی اچ 2. یکی است
ترکیب معطر در سیستم حلقه بنزن

سی 6 اچ 6ایجاد می کند.
این مایع بی رنگ و با انکسار زیاد است که بوی خاصی دارد، سمی است و چشم و غشاهای مخاطی را تحریک می کند. در آزمایشات حیوانی ثابت شده است که جهش زا است، یعنی ژنوم را تغییر می دهد. استایرن به سختی در آب حل می شود.

از بنزن و اتن ساخته شده است:

سی6اچ6 +  CH2 =  CH2 → سی6اچ5 – سیاچ = سیاچ2 + اچ2

از طریق پلیمریزاسیون رادیکال پلی استایرن (پلی استایرن) از استایرن به دست می آید.

تصویر
پلی استایرن
ساختار پلی استایرن از واحد تکرار شونده زیر تشکیل شده است:تصویر

پلی استایرن یک ماده ترموپلاستیک است که در دماهای معمولی جامد است اما با اعمال گرما به صورت پلاستیکی تغییر شکل می دهد.
حساس به ضربه، بی رنگ، شفاف، قابل چسباندن و پرداخت می باشد. پلی استایرن با بوی شیرین و شعله بسیار دوده ای می سوزد (شکل 2).

پلی استایرن یکی از ارزان ترین پلاستیک ها است. بنابراین به مواد بسته بندی تبدیل می شود، به عنوان مثال. ب. به جعبه سی دی و لیوان نوشیدنی. پلی استایرن در مقادیر زیادی فوم می شود تا به عنوان فوم و مواد بسته بندی استفاده شود.

شناخته شده ترین پلی استایرن فوم است استایروفوم . وزن مخصوص بسیار کمی دارد و به دلیل اینکه 98 درصد آن از هوا تشکیل شده است، اثر عایق دارد که عایق خوبی است.

به منظور به دست آوردن پلی استایرن فوم، یک عامل دمنده، به عنوان مثال. B. پنتان، به. این در مهره های پلیمری محصور شده است. هنگامی که مهره ها بالاتر از نقطه جوش پیشرانه گرم می شوند، پیشرانه بخار می شود و آنها را باد می کند.

در ساخت و ساز، به عنوان یک لایه عایق مناسب است، زیرا گرما و صدا را به خوبی هدایت نمی کند.
همچنین به عنوان ماده بسته بندی، به ویژه برای اشیاء شکننده و همچنین در پر کردن جلیقه نجات یا برای عایق کاری در کیسه های خنک استفاده می شود.

کوپلیمرهای 2-پروپنیتریل (اکریلونیتریل) بسیار مقاوم در برابر ضربه و مقاوم در برابر دما هستند. آنها برای تولید مبلمان اداری، مقالات طراحی، به عنوان مثال مناسب هستند. ب. مربع های ست، محفظه تلفن یا جاروبرقی و غیره.

/* خطوط شکست عمدا حذف شده اند! -رابرت */ ?>

وضعیت: 2010
این متن در حال حاضر در حال ویرایش است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا