تصفیه زغال سنگ – زغال سنگ به عنوان یک ماده خام با ارزش در شیمی

از نظر مواد خام، تولید گاز سنتز فرآیندی بسیار انعطاف پذیر است. علاوه بر مواد خام فسیلی (زغال سنگ، نفت خام، گاز طبیعی)، به عنوان مثال. ب. همچنین زباله های پلاستیکی سیستم دوگانه و سایر زباله های آلی را با اکسیژن و بخار آب به گاز تبدیل می کند.

هیدروژناسیون کربن

در روند هیدروژناسیون کربن هیدروکربن های مایع مانند بنزین و روغن گرمایشی از زغال سنگ و هیدروژن تولید می شوند. این فرآیند در سال 1913 توسط فردریک برگیوس. از آنجا که هیدروکربن های مایع با زنجیره کوتاه در اینجا از “مولکول کربن با مولکولی بالا” توسط هیدروژناسیون سنتز می شوند، به آن گفته می شود. مایع سازی زغال سنگ تعیین شده است.

در هیدروژناسیون زغال سنگ طبق گفته Bergius، زغال سنگ با هیدروژن تا دمای 460 درجه سانتیگراد و 700 بار با استفاده از کاتالیزور واکنش داده می شود. در این فرآیند هیدروژن به زغال سنگ متصل می شود و به اصطلاح روغن زغال سنگ تولید می شود که مانند نفت عمدتاً از هیدروکربن های مختلف تشکیل شده است. اصولاً نفت گرمایشی و بنزین از نفت زغال سنگ به همان روش پالایش نفت به دست می آید.

انرژی مورد نیاز برای انجام هیدروژناسیون کربن بسیار زیاد است زیرا از یک طرف برای بدست آوردن هیدروژن و از طرف دیگر برای دستیابی به دما و فشار بالا مورد نیاز است. از سه تن زغال سنگ استفاده شده، دو تن برای تولید انرژی استفاده می شود تا سومی بتواند هیدروژنه شود. در تولید بنزین و نفت کوره از نفت خام، این نسبت بسیار مطلوبتر است، به همین دلیل است که زغال سنگ هیدروژنه z. در حال حاضر فقط اهمیت اقتصادی جزئی دارد.

با این حال، از آنجایی که ذخایر نفت کمیاب تر از ذخایر زغال سنگ زمین است، این امر می تواند در آینده نزدیک تغییر کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *