قیمت کربنات باریم تهران

باریم
barium bâr´ēəm [کلید] [Gr.،=سنگین]، عنصر شیمیایی فلزی. نماد Ba; در نه 56; در wt. 137.327; m.p. 725 درجه سانتی گراد; b.p. 1640 درجه سانتی گراد; sp. گرم 3.5 در 20 درجه سانتیگراد؛ ظرفیت +2. باریم فلزی نرم، نقره ای-سفید، از نظر شیمیایی فعال و سمی است که ساختار کریستالی مکعبی در مرکز صورت دارد. این یک فلز قلیایی خاکی در گروه 2 جدول تناوبی است. سنگ معدن اصلی آن باریت (سولفات باریم) است. همچنین در ماده معدنی ویتریت (کربنات باریم) وجود دارد. قیمت کربنات باریم تهران نیز مهم است زیرا قیمت کربنات باریم تهران بر کالا اثر می گذارد.

فلز خالص از الکترولیز نمک های باریم ذوب شده یا به صورت صنعتی از احیای اکسید باریم با آلومینیوم به دست می آید. باریم اغلب در آلیاژهای باریم نیکل برای الکترودهای شمع و در لوله های خلاء به عنوان یک عامل خشک کننده و حذف کننده اکسیژن استفاده می شود. باریم در هوا اکسید می شود و به شدت با آب واکنش می دهد و هیدروکسید تشکیل می دهد و هیدروژن آزاد می کند. در هوای مرطوب ممکن است خود به خود مشتعل شود. در هوا می سوزد و پراکسید تشکیل می دهد که در صورت درمان با آب، پراکسید هیدروژن تولید می کند. باریم تقریباً با تمام نافلزات واکنش می دهد. تمام ترکیبات محلول در آب و محلول در اسید آن سمی هستند. ما قیمت کربنات باریم تهران را به شما اطلاع می دهیم. تنها کافیست برای دریافت قیمت کربنات باریم تهران با ما تماس بگیرید. قیمت کربنات باریم تهران نیز متفاوت می باشد.مشاهده تصویر منبع

 

کربنات باریم در شیشه، به عنوان لعاب سفالی و به عنوان سم موش استفاده می شود. زرد کروم (کرومات باریم) به عنوان رنگدانه رنگ و در مسابقات ایمنی استفاده می شود. از کلرات و نیترات در صنایع آتش نشانی برای ایجاد رنگ سبز استفاده می شود. اکسید باریم به شدت دی اکسید کربن و آب را جذب می کند. به عنوان یک عامل خشک کننده استفاده می شود. کلرید باریم در آماده سازی های دارویی و به عنوان نرم کننده آب استفاده می شود. سولفید باریم پس از قرار گرفتن در معرض نور فسفر می شود. گاهی اوقات به عنوان رنگدانه رنگ استفاده می شود. باریت، سنگ معدن سولفات، مصارف صنعتی زیادی دارد. از آنجایی که سولفات باریم عملاً در آب و اسیدها نامحلول است، می توان از آن برای پوشاندن دستگاه گوارش استفاده کرد تا کنتراست را برای عکاسی اشعه ایکس بدون جذب بدن و مسمومیت سوژه افزایش دهد. نمک های باریم رنگ سبز مشخصی را در آزمایش شعله می دهند. فلز باریم برای اولین بار در سال 1808 توسط سر همفری دیوی توسط الکترولیز جدا شد.

قیمت کربنات باریم تهران بر قیمت سایر مواد نیز می تواند تاثیر بگذارد. ما قیمت کربنات باریم تهران را با بهترین قیمت به شما ارائه می دهیم.
دایره المعارف الکترونیکی کلمبیا، ویرایش ششم. حق چاپ © 2012، انتشارات دانشگاه کلمبیا. تمامی حقوق محفوظ است.

مقالات بیشتر دایره المعارف در مورد: ترکیبات و عناصر را ببینید

منبع

https://www.infoplease.com/encyclopedia/science/chemistry/elements/barium

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا