فروش مونو اتیلن گلیکول شازند

مونو اتیلن گلیکول چیست؟
مونو اتیلن گلیکول (همچنین با نام های MEG، EG، 1،2-اتاندیول یا 1،2-دی هیدروکسی اتان نیز شناخته می شود) یک ترکیب آلی با فرمول C2H6O2 است. این یک مایع کمی چسبناک با ظاهری شفاف، بی رنگ و طعمی شیرین است که عملاً هیچ بویی منتشر نمی کند. با آب، الکل ها و بسیاری از ترکیبات آلی دیگر قابل اختلاط است و عمدتاً در صنعت برای ساخت الیاف پلی استر و به عنوان جزئی در تولید ضد یخ، خنک کننده ها، ضد یخ هواپیما و یخ زدا استفاده می شود. فروش مونو اتیلن گلیکول شازند را از شرکت های فروش آن بخواهید. برای فروش مونو اتیلن گلیکول شازند از کارشناسان ما کمک بگیرید.

مونو اتیلن گلیکول
خصوصیات فنی
خواص فنی مونو اتیلن گلیکول:

فرمول مولکولی: C2H6O2 / (CH2OH)2 / HOCH2CH2OH

مترادف: مونواتیلن گلیکول، مونو اتیل گلیکول، مگ گلیکول، اتیلن گلیکول، 1،2-اتاندیول، اتان-1،2-دیول، EG، گلیکول صنعتی، 1،2-دی هیدروکسی اتان، الکل گلیکول.

شماره Cas: 107-21-1

جرم مولکولی: 62.07 گرم بر مول

جرم دقیق: 62.036779 گرم در مول

نقطه اشتعال: 232 درجه فارنهایت / 111.11 درجه سانتیگراد

دمای خود اشتعال: 770 درجه فارنهایت / 410 درجه سانتی گراد

نقطه جوش: 387.7 درجه فارنهایت / 197.6 درجه سانتی گراد در 760 میلی متر جیوه

نقطه ذوب: 9 درجه فارنهایت / -12.8 درجه سانتیگراد

فشار بخار: 0.06 میلی متر جیوه در 68 درجه فارنهایت / 20 درجه سانتی گراد

چگالی: 1.115 در 68 درجه فارنهایت

ثبت P: -1.69

شازند مونواتیلن گلیکول را تولید می کند و سالیانه مقادیر بالایی از فروش مونو اتیلن گلیکول شازند را شاهد هستیم. زیرا فروش مونو اتیلن گلیکول شازند با اسقبال زیادی مواجه گشته است.

مونو اتیلن گلیکول چگونه تولید می شود؟
اتیلن اکسید واسطه برای تبدیل اتیلن (اتن) به اتیلن گلیکول استفاده می شود. اکسید اتیلن از طریق اکسیداسیون به دست می آید و سپس با آب واکنش داده و مونو اتیلن گلیکول با دی و تری اتیلن گلیکول به عنوان محصولات مشترک تولید می شود:

مشاهده تصویر منبع

C2H4O + H2O → HOCH2CH2OH

اسیدها و بازها می توانند این واکنش را کاتالیز کنند، یا می توانند در pH خنثی در دمای بالا رخ دهند. با PH اسیدی یا خنثی با مقدار زیادی آب می توان بازدهی تا 90 درصد را به دست آورد.

مونو اتیلن گلیکول همچنین از طریق هیدروژنه کردن دی متیل اگزالات در حضور یک کاتالیزور مس یا از طریق استوکسیلاسیون اتیلن ساخته می شود.

فروش مونو اتیلن گلیکول شازند که توسط این شرکت معتبر شکل می گیرد نیز به دلیل تولید عالی آن مورد وجه ولیدکنندگان است.

تقاضای جهانی برای مونو اتیلن اتیلن گلیکول (MEG) با بازاری به ارزش 25 میلیارد دلار قوی است و انتظار می رود تا سال 2024 سالانه 6 درصد رشد کند. این به ویژه به دلیل افزایش تولید پلی اتیلن ترفتالات (PET) و تقاضا برای پلی استرها در آسیا و اقیانوسیه است. . تقاضا در چین قوی‌ترین است، جایی که تقریباً 70 درصد از تولید MEG جهان مصرف می‌شود.

همه ساله فروش مونو اتیلن گلیکول شازند در سراسر ایران و برخی کشورهای جهان انجام می شود.

مونو اتیلن گلیکول چگونه ذخیره و توزیع می شود؟
ذخیره سازی و جابجایی
بر اساس NFPA 704، مونو اتیلن گلیکول برای ناپایداری 0 درجه بندی می شود که نشان می دهد مونو اتیلن گلیکول معمولاً پایدار است. بخارات مونو اتیلن گلیکول از هوا سنگین تر است و به مناطق اطراف می رود. به دلیل نقطه اشتعال بالای 111.11 درجه سانتیگراد، این ماده شیمیایی دارای درجه اشتعال 1 است که نشان می دهد برای احتراق و احتراق به پیش گرمایش قابل توجهی نیاز دارد. اما در انبارداری MEG باید دور از حرارت، جرقه و شعله باز نگهداری شود. در صورت وقوع آتش سوزی، باید از فوم مقاوم در برابر الکل یا اسپری آب برای مبارزه با آتش سوزی با تمرکز بر جلوگیری از نشت مواد به منابع آب یا فاضلاب استفاده شود. برای فروش مونو اتیلن گلیکول شازند با ما تماس بگیرید.

خطرات سلامت مونو اتیلن گلیکول
این ماده شیمیایی در هنگام بلعیدن سمیت بالایی دارد و خطر اصلی آن ناشی از طعم شیرین است که مصرف بیشتر را تشویق می کند. این باعث افزایش خطر برای حیوانات و کودکان می شود. مصرف مقادیر کافی در صورت عدم درمان با اکسید شدن اتیلن گلیکول در بدن به اسید گلیکولیک و سپس ماده شیمیایی سمی، اسید اگزالیک، کشنده است. مصرف MEG بر سیستم عصبی مرکزی، قلب تأثیر می گذارد و می تواند باعث نارسایی حاد کلیه شود.

قرار گرفتن چشم در معرض بخارات مونو اتیلن گلیکول می تواند باعث تحریک شود، بنابراین توصیه می شود هنگام کار با مواد شیمیایی از عینک استفاده شود. قرار گرفتن در معرض اتیلن گلیکول به شکل مایع می تواند باعث آسیب جدی به چشم شود. در صورت تماس با چشم، فوراً با آب فراوان بشویید و به پزشک مراجعه کنید.

قرار گرفتن در معرض پوست با MEG نیز می تواند باعث تحریک شود و بنابراین باید از دستکش استفاده کرد. اگر پوست آلوده شد، تمام لباس های خیس باید برداشته شود و پوست با آب شسته شود. قرار گرفتن در معرض سطوح بالای اتیلن گلیکول استنشاقی می تواند باعث تحریک و ناراحتی تنفسی و سرفه غیرقابل تحمل شود. در صورت استنشاق بیش از حد، فرد باید از محیط خارج شود، هوای تازه تنفس کند و به دنبال مراقبت های پزشکی باشد. هنگام خرید و فروش مونو اتیلن گلیکول شازند نکات ایکنی را رعایت نموده و به آنها توجه کنید.

موارد استفاده مونو اتیلن گلیکول
مونو اتیلن گلیکول بیشتر به عنوان یک پیش ساز پلیمری استفاده می شود، اما همچنین در ضد یخ و همچنین در صنایع مختلف استفاده می شود.

پیش ساز پلیمری
تقاضای جهانی زیادی برای مونو اتیلن گلیکول در صنعت پلاستیک وجود دارد، زیرا یک عنصر حیاتی در تولید الیاف پلی استر، فیلم ها و رزین ها است که یکی از آنها پلی اتن ترفتالات (PET) است. PET با حرارت دادن اتیلن گلیکول با اسید ترفتالیک در یک واکنش استری شدن ایجاد می شود. این ماده شیمیایی سپس به بطری های پلاستیکی، ظروف قابل استفاده در مایکروویو تبدیل می شود و حتی در صنعت نساجی استفاده می شود. تخمین زده می شود که 70 تا 80 درصد از کل MEG مصرفی به عنوان یک واسطه شیمیایی در این فرآیندهای تولید پلی استر استفاده می شود.

ضد یخ
اولین کاربرد صنعتی مونو اتیلن گلیکول در کاربرد ضد یخ است

به دلیل توانایی آن در کاهش دمای انجماد آب، جزئی در ساخت ضدیخ، خنک‌کننده‌ها، ضدیخ‌گیر هواپیما و یخ‌کن‌ها است. در حالی که اتیلن گلیکول خالص در 12.9- درجه سانتیگراد منجمد می شود، هنگامی که با آب مخلوط می شود می تواند تا حدود زیادی با 60٪ اتیلن گلیکول و 40٪ آب به حدود -45 درجه سانتیگراد کاهش یابد. طعم دهنده های تلخ معمولاً به MEG مورد استفاده در ضد یخ اضافه می شوند تا طعم شیرین را معکوس کنند که ممکن است کودکان و حیوانات را به مصرف این ماده شیمیایی تشویق کند.

سایر کاربردهای صنعتی
مونو اتیلن گلیکول همچنین در ساخت رزین های آلکیدی استفاده می شود که برای تشکیل فیلم در رنگ ها، لعاب ها و لاک ها استفاده می شود. در صنعت گاز، اتیلن گلیکول برای حذف بخار آب از گاز قبل از پردازش بیشتر استفاده می شود. در اینجا، همچنین به عنوان یک خشک کننده در خطوط لوله گاز برای جلوگیری از تشکیل کلترات استفاده می شود.

برای صنعت الکترونیک، MEG به عنوان یک واسطه شیمیایی در تولید خازن استفاده می شود. یا برای درمان و پیشگیری از قارچ ها و پوسیدگی چوب می توان از مونو اتیلن گلیکول استفاده کرد مخصوصاً برای نمایشگاه ها و موزه ها مفید است. در زمینه پزشکی، اتیلن گلیکول را می توان در تولید واکسن استفاده کرد، اگرچه در واکسن تزریقی نهایی وجود ندارد. این ماده جزئی در انواع پاک کننده ها، از جمله پاک کننده های صفحه نمایش برای وسایل الکترونیکی است که در آن با ایزوپروپیل الکل جفت می شود.

Solventis به عنوان تامین کننده مونو اتیلن گلیکول شما
Solventis یک تامین کننده عمده و توزیع کننده مونو اتیلن گلیکول یا MEG در بریتانیا، اروپا و در سطح جهان است. ما به عنوان یک شرکت با دفاتر در بریتانیا و بلژیک، مفتخریم که می‌توانیم خدمات شخصی و کارآمد را همراه با قیمت‌های بسیار رقابتی ارائه دهیم.

به عنوان یک نتیجه از امکانات پیشرفته ما در آنتورپ، بلژیک، ما می توانیم کیفیت، کارایی، ایمنی و آگاهی زیست محیطی را برای طیف وسیعی از محصولات خود تضمین کنیم که بی نظیر است. لطفاً برای اطلاعات بیشتر در مورد مونو اتیلن گلیکول یا هر گلیکول از محدوده ما در فرم درخواست ما یا با تلفن 203224 1483 +44 (0) تماس بگیرید.

منبع

https://www.solventis.net/products/glycols/mono-ethylene-glycol/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا