خرید نیترات پتاسیم کیلویی

نیترات پتاسیم
عمومی
نام های دیگر نیترات پتاس، پودر وستا یا
نمکدان
فرمول مولکولی KNO3
جرم مولی 101.1032 g·mol-1
ظاهر جامد سفید
شماره CAS 7757-79-1
خواص
چگالی و فاز 2109 g·cm-3 (16 °C)، جامد
حلالیت در آب 35.7 گرم در 100 میلی لیتر (25 درجه سانتیگراد)
نقطه ذوب 334 درجه سانتیگراد
نقطه جوش 400 درجه سانتی گراد تجزیه.
ساختار
ساختار کریستالی Orthorhombic، Aragonite
خطرات
MSDS خارجی MSDS
طبقه بندی اتحادیه اروپا O[1]
NFPA 704
013ox
عبارات R 8
عبارات S 17، 24/25
صفحه داده های تکمیلی
ساختار و
خواص n، εr و غیره
ترمودینامیکی
رفتار فاز داده
جامد، مایع، گاز
داده های طیفی UV، IR، NMR، MS
ترکیبات مرتبط
آنیون های دیگر نیتریت پتاسیم
کاتیون های دیگر نیترات لیتیوم
نیترات سدیم
نیترات روبیدیم
نیترات سزیم

خرید نیترات پتاسیم کیلویی نیز در بازار مورد نطر خریداران می باشد. خرید نیترات پتاسیم کیلویی از تمام شرکت های فروش آن میسر می باشد.
مشاهده تصویر منبع

نیترات پتاسیم یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی KNO3 است. یک منبع معدنی طبیعی نیتروژن، KNO3 یک جزء اکسید کننده مهم باروت پودر سیاه را تشکیل می دهد. در گذشته همچنین برای انواع فیوزهای سوزاننده از جمله کبریت کند استفاده می شد. از آنجایی که نیترات پتاسیم به آسانی رسوب می‌کند، ادرار از اواخر قرون وسطی و اوایل دوران مدرن تا قرن 19 منبع مهمی از طریق روش‌های بد بو بود.

نام‌های رایج آن عبارتند از saltpetre، از لاتین قرون وسطی sal petrae: “نمک سنگ” یا احتمالا “نمک پترا” (نمک در انگلیسی آمریکایی)، نیترات پتاس، و نیتر. نام نمک شیلی به نیترات سدیم، یک ترکیب نیتروژن متفاوت که در مواد منفجره و کودها نیز استفاده می شود، اطلاق می شود.

شرح
نیترات پتاسیم جزء اکسید کننده پودر سیاه است. قبل از تثبیت صنعتی نیتروژن در مقیاس بزرگ از طریق فرآیند هابر، منابع اصلی نیترات پتاسیم، رسوبات متبلور شده از دیواره‌های غار و تخلیه مواد آلی در حال تجزیه بودند. کپه‌های سرگین یک منبع رایج بودند: آمونیاک حاصل از تجزیه اوره و سایر مواد نیتروژن دار برای تولید نیترات تحت اکسیداسیون باکتریایی قرار می‌گرفت. به عنوان جزئی در برخی از کودها نیز استفاده می شد. هنگامی که به تنهایی به عنوان کود استفاده می شود، دارای رتبه NPK 13-0-44 است (به ترتیب نشان دهنده 13٪، 0٪ و 44٪ نیتروژن، فسفر و پتاسیم، بر حسب جرم). زمانی تصور می‌شد که نیترات پتاسیم باعث ناتوانی جنسی می‌شود، و هنوز هم شایعه می‌شود که در غذاهای سازمانی (مانند کرایه‌های نظامی) به عنوان یک آنافرودیزیاک وجود دارد. این استفاده‌ها بی‌اثر خواهند بود، زیرا نیترات پتاسیم چنین خاصیتی ندارد. با این حال، نیترات پتاسیم و سایر نیترات ها به طور موفقیت آمیزی با فشار خون بالا مبارزه می کنند و از نظر پزشکی برای تسکین آنژین استفاده می شوند. خرید نیترات پتاسیم کیلویی را با رعایت نکات ایمنی باید انجام داد. خرید نیترات پتاسیم کیلویی در ایران نیز صورت می پذیرد. خرید نیترات پتاسیم کیلویی در کیسه های مخصوص انجام می گیرد.

ساخت
از نظر تاریخی، بسترهای نیتر با مخلوط کردن کود با ملات یا خاکستر چوب، خاک معمولی و مواد آلی مانند کاه برای ایجاد تخلخل به یک توده کمپوست معمولاً به ارتفاع 1.5 متر و عرض 2 متر و طول 5 متر تهیه می شد. توده معمولاً در زیر پوششی از باران بود، با ادرار مرطوب نگه داشته می شد، اغلب برای تسریع در تجزیه چرخانده می شد و پس از تقریباً یک سال با آب شسته می شد. مایع حاوی نیترات های مختلف سپس با خاکستر چوب به نیترات پتاسیم تبدیل شد، متبلور و برای استفاده در باروت تصفیه شد.

در زمان‌های روستایی‌تر، ادرار جمع‌آوری شده و در تولید باروت استفاده می‌شد. زمان، آب برای شستشوی نمک های شیمیایی حاصل از نی استفاده شد. این دوغاب از طریق خاکستر چوب فیلتر شد و در آفتاب خشک شد. سپس بلورهای نمک نمک را جمع آوری کردند و به گوگرد و زغال چوب اضافه کردند تا پودر سیاه ایجاد شود.

نیترات پتاسیم همچنین می تواند از تجمع گوانو خفاش در غارها برداشت شود. این روش سنتی بود که در لائوس برای تولید باروت برای موشک های بنگ فای استفاده می شد.

در طول قرن نوزدهم و تا حوالی جنگ جهانی اول، نیترات پتاسیم در مقیاس صنعتی تولید نیترات می‌شد، ابتدا با فرآیند Birkeland-Eyde در سال 1905، و سپس از آمونیوم تولید شده توسط فرآیند بسیار کارآمد هابر. فرآیند دوم در طول جنگ جهانی اول آنلاین شد و نیترات های حیاتی برای جنگ را به آلمان داد که در غیر این صورت به ذخایر نیترات طبیعی در شیلی دسترسی نداشت. فرض بر این است که این جنگ جهانی اول طولانی شده است. امروزه عملاً تمام نیترات ها توسط آمونیاک از فرآیند هابر تولید می شوند.

خرید نیترات پتاسیم کیلویی

جهت خرید نیترات پتاسیم کیلویی با جستجو در سایت های فروش مواد شیمیایی به آسانی ممکن است.

خرید نیترات پتاسیم کیلویی را با کارشناسان باتجربه فروش امتحان کنید.

ما خرید نیترات پتاسیم کیلویی را برایتان فراهم نموده ایم.

منبع

https://www.bionity.com/en/encyclopedia/Potassium_nitrate.html

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *