خرید سولفات پتاسیم گرانوله

سولفات پتاسیم
بررسی اجمالی
سولفات پتاسیم (poe-TAS-ee-yum SUL-fate) همچنین به عنوان پتاس گوگرد، نمک دی پتاسیم اسید سولفوریک، arcanum duplicatum و sal polychrestum نیز شناخته می شود. این جامد بی رنگ یا سفید دانه ای، کریستالی یا پودری با طعم تلخ و شور است. در طبیعت به عنوان کانی آرکانیت و در کانی لانگ بینیت (K2Mg2(SO4)3) وجود دارد. این ترکیب در اوایل قرن چهاردهم برای کیمیاگران شناخته شده بود و توسط تعدادی از شیمیدانان اولیه، از جمله یوهان گلابر (1604-1670)، رابرت بویل (1627-1691)، و اتو تاچنیوس (حدود 1620-1690) مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. .

حقایق کلیدی
نامهای دیگر:
به نمای کلی مراجعه کنید.

فرمول:
K2SO4

عناصر:
پتاسیم، گوگرد، اکسیژن

نوع ترکیب:
نمک (غیر آلی)

حالت:
جامد

وزن مولکولی:
174.26 گرم در مول

نقطه ذوب:
1069 درجه سانتی گراد (1956 درجه فارنهایت)

نقطه جوش:
در دمای 1689 درجه سانتیگراد (3072 درجه فارنهایت) تبخیر می شود

انحلال پذیری:
محلول در آب؛ کمی محلول در گلیسرول؛ نامحلول در اتیل الکل، استون و بسیاری از حلال های آلی دیگر

خرید سولفات پتاسیم گرانوله:

برای کاربردهای گوناگون

خرید سولفات پتاسیم گرانوله:

در مقادیر مختلف

خرید سولفات پتاسیم گرانوله:

با شرایط ویژه

خرید سولفات پتاسیم گرانوله:

با بهترین قیمت

خرید سولفات پتاسیم گرانوله:

در سراسر کشور

چطور ساخته شده است
روش های مختلفی برای تهیه سولفات پتاسیم موجود است. در یک فرآیند، این ترکیب با خرد کردن و شستن ماده معدنی و سپس جداسازی نمک مضاعف K2Mg2(SO4)3 از ماده معدنی لانگئینیت استخراج می‌شود. سپس محصول با محلول آبی کلرید پتاسیم (KCl) تیمار می شود تا دو قسمت نمک مضاعف از یکدیگر جدا شوند: K2Mg2(SO4)3 + 4KCl → 3K2SO4 + 2MgCl2. این ترکیب همچنین می تواند به صورت مصنوعی با عملیات کلرید پتاسیم با اسید سولفوریک (H2SO4) تولید شود: 2KCl + H2SO4 → K2SO4 + 2HCl.

در گونه‌ای از این روش، کلرید پتاسیم با مواد خامی که اسید سولفوریک از آن ساخته می‌شود، به جای خود اسید، درمان می‌شود: 4KCl + 2SO2 + 2H2O + O2 → 2K2SO4 + 4HCl.

موارد مصرف متداول و خطرات بالقوه
بیش از 90 درصد از سولفات پتاسیم تولید شده در ایالات متحده به عنوان کود استفاده می شود. دو عنصر ضروری برای گیاهان فراهم می کند: پتاسیم و گوگرد. بیشترین کاربرد خود را در محصولاتی که به یون کلرید (Cl-) موجود در اکثر کودهای کشاورزی معمولی حساس هستند، می یابد. این محصولات شامل قهوه، چای، تنباکو، مرکبات، انگور و سیب زمینی است. با این حال، استفاده از آن تا حدودی محدود است، زیرا دو برابر کودهای حاوی کلرید پتاسیم گران است.

دومین کاربرد مهم سولفات پتاسیم به عنوان مکمل برای خوراک دام است که 8 درصد دیگر از ترکیب تولید شده در ایالات متحده را تشکیل می دهد. 1 درصد باقیمانده از سولفات پتاسیم به تولید تخته گچ و سیمان گچ، برای سنتز آلوم پتاسیم (سولفات آلومینیوم پتاسیم)، در ساخت شیشه و سرامیک، برای تولید رنگ و روان کننده ها و به صورت فلاش مصرف می شود. سرکوب کننده در مواد منفجره فلاش سرکوب کننده، همانطور که از نامش پیداست، یک ماده شیمیایی است که میزان فلاش تولید شده هنگام انفجار یک ماده منفجره را کاهش می دهد.

خرید سولفات پتاسیم گرانوله

خرید سولفات پتاسیم گرانوله برای عده ای از تولیدکنندگان صنایع مورد نیاز می باشد. بنابراین ما خرید سولفات پتاسیم گرانوله را برای آنها با بهترین شرایط امکان پذیر ساخته ایم.

خرید سولفات پتاسیم گرانوله برای تمام خریداران ا یک تماس در سراسر ایران انجام می شود.

خرید سولفات پتاسیم گرانوله را با ما تجربه نموه و لذت ببرید.

برای خرید سولفات پتاسیم گرانوله به این سایت مراجعه نمایید.

مشاهده تصویر منبع

حقایق جالب
سولفات پتاسیم، سولفات سدیم و نمک های مضاعف آنها با کلسیم و منیزیم به طور طبیعی در دریاچه های نمک و در گدازه های آتشفشانی وجود دارند. زمانی – و در برخی موارد غیر معمول امروز – سولفات پتاسیم از منابع دریاچه نمک به دست می آمد.

کلمات برای دانستن
محلول آبی
محلولی که از مقداری ماده حل شده در آب تشکیل شده است.
سنتز
یک واکنش شیمیایی که در آن برخی از محصولات شیمیایی مورد نظر از مواد شیمیایی اولیه ساده یا واکنش دهنده ها ساخته می شود.
به نظر می رسد قرار گرفتن در معرض مقادیر متوسط ​​سولفات پتاسیم هیچ تاثیر جدی بر سلامت انسان ندارد. مصرف مقادیر زیادی از این ترکیب می تواند باعث تحریک شدید دستگاه گوارش شود که نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

برای اطلاعات بیشتر
“سولفات پتاسیم.” Hummel Croton, Inc. http://www.hummelcroton.com/msds/k2so4_m.html (دسترسی در 3 نوامبر 2005).

“سولفات پتاسیم.” برنامه بین المللی ایمنی شیمیایی http://www.inchem.org/documents/icsc/icsc/eics1451.htm (دسترسی در 3 نوامبر 2005).

“سولفات پتاسیم.” جی تی بیکر. http://www.jtbaker.com/msds/englishhtml/p6137.htm (دسترسی در 3 نوامبر 2005).

همچنین به کربنات پتاسیم، کلرید پتاسیم، نیترات پتاسیم مراجعه کنید.

منبع

https://www.encyclopedia.com/science/academic-and-educational-journals/potassium-sulfate

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *