خرید سدیم هیدروکسید

میرا سنتیلینگام

این هفته، چند دروغ شیمیایی. این برایان کلگ است:

برایان کلگ

برخی از ترکیبات شیمیایی به سادگی با نام فرمولی خود شناخته می شوند – برای مثال دی اکسید کربن. اما در جایی که یک ترکیب برای سال‌ها به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولاً نام‌های آشنا دارد که فرمول استاندارد را تحت الشعاع قرار می‌دهد. در برخی موارد این نام ها به راحتی در جامعه شیمیایی استفاده می شود. اگر از H2O به عنوان آب یاد کنید، هیچ کس ابرویی را بالا نخواهد برد. اما نام‌های سنتی دیگر اکنون کمی عجیب و غریب و قطعا قدیمی به نظر می‌رسند. مطمئناً این مورد در مورد سود سوزآور است که به عنوان لیوان نیز شناخته می شود (این L-Y-E است).

آنچه در اینجا با آن سروکار داریم هیدروکسید سدیم است، قوی ترین قلیایی که احتمالاً در استفاده روزمره با آن مواجه می شویم. این پایه قدرتمند یک ترکیب یونی ساده سدیم با یک یون هیدروکسید – ترکیبی با بار منفی از تک اتم‌های اکسیژن و هیدروژن است. هیدروکسید سدیم بسیار خورنده است و باید با احتیاط از آن استفاده کرد.

مشاهده تصویر منبع

با دست یک بطری سدیم هیدروکسید NaOH را بردارید

خرید سدیم هیدروکسید بسیار مورد توجه است زیرا خرید سدیم هیدروکسید مورد نیاز کارخانجات بسیاری است. خرید سدیم هیدروکسید در سراسر کشور و جهان مورد نیاز است. اما خرید سدیم هیدروکسید از کجا صورت بگیرد؟

 

خرید سدیم هیدروکسید

خرید سدیم هیدروکسید را از شرکت های فروش مجاز مواد شیمایی انجام دهید.

منبع: © Shutterstock

این ترکیب مدت‌ها قبل از شناسایی مورد استفاده قرار می‌گرفت، با دستور العمل‌هایی برای ساخت محلول ضعیف (با نفوذ خاکستر گیاهی با آب) به مصریان باستان و بابلی‌ها برمی‌گردد. ترکیبی از لیمو و روغن زیتون وجود دارد که برای تولید یک محصول معمولی استفاده می‌شود و بر روی یک لوح سفالی با قدمت حدود 4800 سال شرح داده شده است. در آن زمان، البته، هیچ کس سرنخی نداشت که از چه چیزی استفاده می کنند. شناسایی واضح ماهیت ماده باید منتظر کشف عنصر سدیم توسط هامفری دیوی بود که او با الکترولیز هیدروکسید سدیم مذاب در سال 1807 تولید کرد.

خود هیدروکسید سدیم در دمای اتاق یک جامد سفید رنگ با قوام مومی است. معمولاً به صورت گلوله یا پولک تولید می شود و باید در ظروف دربسته نگهداری شود زیرا رطوبت سنجی است – از هوا در آب می گیرد تا در ته شیشه حل شود. هنگامی که عمداً در آب حل می شود، این کار را به راحتی انجام می دهد و مقدار مناسبی گرما از خود خارج می کند.

یک ظرف گلوله هیدروکسید سدیم

منبع: © Shutterstock

وجود نام های رایج برای این ترکیب اولین سرنخ از این است که این ماده ای با کاربردهای گسترده است. در خانه، هیدروکسید سدیم اغلب برای رفع انسداد فاضلاب استفاده می‌شود، زیرا برهمکنش آن با چربی‌ها، احتمالاً با تبدیل آنها به مواد محلول، باعث انسداد می‌شود. از همین فرآیند در نظافت صنعتی استفاده می شود، جایی که از محلول داغ هیدروکسید سدیم برای چربی زدایی ماشین آلات و مخازن ذخیره سازی استفاده می شود.

ما به مواد ساخته شده از چربی ها توسط هیدروکسید سدیم باز خواهیم گشت، زیرا اساس فرآیند صنعتی است که سود سوزآور را به یک ماده ضروری تبدیل کرده است. مطمئناً نیاز به استفاده صنعتی از این ماده وجود دارد، زیرا زهکش های مسدود شده به سختی می توانند 50 تا 60 میلیون تن ترکیبی را که جهان هر سال مصرف می کند، تشکیل دهد. بیشتر هیدروکسید سدیم با الکترولیز محلول کلرید سدیم تولید می شود و کلر و هیدروژن تولید می شود و هیدروکسید سدیم در محلول باقی می ماند.

در گذشته با مصریان و بابلیان باستان، ما شاهد اولین استفاده قابل توجه از هیدروکسید سدیم هستیم. آنها احتمالاً به طور تصادفی هنگام تلاش برای شستن خاکستر کشف کردند که آبی که از خاکستر سبزیجات عبور کرده بود خاصیت خاصی پیدا کرد. روغن یا چربی را به چیزی متفاوت تبدیل کرد، چیزی که به عنوان صابون شناخته می شد. این فرآیند به خودی خود قابل توجه بود، زیرا ماده ای را مصرف می کرد که در آب حل نمی شد و آن را محلول می کرد – اما بیشتر با کشف (احتمالاً تصادفی) که این محصول جدید به تمیز شدن همه چیز کمک می کند.

صابون

منبع: © Shutterstock

در سطح شیمیایی، صابون در ساده ترین شکل خود بدون تمام بوها و ظرافت ها، نمک یک اسید چرب است. روغن ها و چربی ها حاوی مخلوطی از اسیدهای چرب هستند که با مولکول گلیسرول به هم پیوند خورده و تری گلیسیرید را تشکیل می دهند. هیدروکسید سدیم تری گلیسیرید را می شکند و اسیدها را به نمک های سدیم تبدیل می کند و مانند پیه سدیم و پالمیتات سدیم تولید می کند. این نمک ها به عنوان سورفکتانت عمل می کنند، موادی که کشش سطحی مایعات را کاهش می دهند. آنها گلوله های کوچکی را در اطراف ذرات چربی تشکیل می دهند و از آبگریز بودن گریس جلوگیری می کنند و اجازه می دهند آن را حل کرده و توسط آب منتقل شود.

فرآیندهای مدرن ساخت صابون، اگرچه هنوز بر اساس ترکیبی از یک قلیایی قوی مانند هیدروکسید سدیم و روغن ها یا چربی ها است، بعید است که با مخلوط مستقیم هیدروکسید سدیم و چربی بچسبد، زیرا صابون تولید شده بسیار خشن است. هر گونه هیدروکسید سدیم باقیمانده می تواند اثر فاجعه باری داشته باشد، زیرا روغن ها و چربی ها را در پوست و گوشت حل می کند و سوختگی های عمیقی به جا می گذارد. در نهایت، هیدروکسید سدیم گوشت را به طور کامل حل می کند، و برای از بین بردن قتل های جاده ای (و قربانیان قتل) استفاده شده است. عملاً تمام صابون‌های اولیه (که اغلب «صابون لیمو» نامیده می‌شود) خشن بودند و پوست را قرمز می‌کردند.

شخصی که بستنی درست می کند

منبع: © Shutterstock

به طور نگران کننده ای، قابلیت مخرب هیدروکسید سدیم در حال حاضر در فرآیندهای مختلف غذایی صنعتی، از حذف fr استفاده می شود.

استفاده از پوست برای تولید بستنی همچنین احتمالاً هیدروکسید سدیم را در کار در کارخانه های کاغذ پیدا خواهید کرد. هنگامی که کاغذ از خمیر چوب ساخته می شود، با ترکیبی از مواد لیگنین و سلولز شروع می شود. هیدروکسید سدیم پیوندها را می شکند و اجازه می دهد سلولزی که برای تشکیل کاغذ استفاده می شود جدا شود. همچنین می توان از آن برای سفید کردن خمیر چوب استفاده کرد تا نتیجه ای سفید به دست آورد.

اگر به ریشه‌های کلمه «لی» که قدیمی‌ترین نام هیدروکسید سدیم است نگاهی بیاندازیم، از یک کلمه انگلیسی قدیمی به معنای «چیزهای شستشو» می‌آید و «لی» از قرن سیزدهم به بعد به عنوان واژه‌ای برای صابون قوی استفاده می‌شد. . این یک نمونه نادر از استفاده خوب از لیوان است.

میرا سنتیلینگام

در واقع. بنابراین، در صنایع شیمیایی، لیمو می تواند بسیار مفید باشد. این برایان کلگ بود، با ترکیب شیمیایی کاملاً تمیز هیدروکسید سدیم. حالا، هفته آینده، یک پف از فلج.

سایمون کاتن

تترودوتوکسین که به اختصار TTX نامیده می شود، از ماهی فوگو که به نام ماهی پف کرده نیز شناخته می شود، به دست می آید، زیرا زمانی که تهدید می شود بدن خود را چندین برابر اندازه طبیعی باد می کند.

علائم در عرض چند دقیقه پس از مصرف آن شروع می شود. آنها با گزگز یا بی حسی لب ها و زبان شروع می شوند. به قسمت های دیگر صورت گسترش می یابد، سپس اعصاب و ماهیچه های بیشتری فلج می شوند. قربانی که ممکن است کاملا هوشیار بماند، تا زمانی که بر اثر خفگی جان خود را از دست بدهد قادر به حرکت نیست.

میرا سنتیلینگام

و برای اینکه بفهمید این سم چگونه این اثر را دارد و همچنین چگونه ماهی پف کرده به عنوان یک غذای لذیذ ژاپنی سرو می شود، با سایمون کاتن در شیمی هفته آینده همراه باشید. تا آن زمان، ممنون که گوش دادید. من میرا سنتیلینگام هستم.

خرید سدیم هیدروکسید را با شرکت ما تجربه کنید. خرید سدیم هیدروکسید مورد نیاز شما تولیدکنندگان می باشد.

منبع

https://www.chemistryworld.com/podcasts/sodium-hydroxide/3005955.article

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا