خرید اتیلن گلیکول صادراتی

اتیلن گلیکول
به روز شده در 19 ژانویه 2022
اتیلن گلیکول یک مایع شفاف و چسبناک است که عمدتاً در کاربردهای تولید صنعتی استفاده می‌شود و جزء محصولاتی مانند ضدیخ و خنک‌کننده خودرو است. اتیلن گلیکول از واکنش ترکیب شیمیایی اکسید اتیلن با آب تولید می شود.

خرید اتیلن گلیکول صادراتی نیز در جهان بسیار مشتری دارد.
کاربردهای صنعتی و خرید اتیلن گلیکول صادراتی
کاربرد اصلی اتیلن گلیکول برای رزین پلاستیکی پلی اتیلن ترفتالات (PET) است که برای ساخت ظروف نوشیدنی برای نوشابه، آب و آبمیوه، و الیاف پلی استر برای لباس، اثاثه یا لوازم داخلی، فرش و بالش استفاده می شود. اتیلن گلیکول کاربردهای صنعتی دیگری نیز دارد، از جمله:

تولید فایبرگلاس برای تولید محصولاتی مانند جت اسکی، وان حمام و توپ بولینگ.
ساخت جوهر برای قلم توپ و جوهرهای دیگر. اتیلن گلیکول به افزایش ویسکوزیته جوهر کمک می کند و احتمال تبخیر آن را کاهش می دهد.
سیالات انتقال حرارت مانند خنک کننده های صنعتی برای کمپرسورهای گاز، سیستم های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع و پیست های اسکیت روی یخ. اتیلن گلیکول به خنک‌کننده‌های صنعتی خاصیت می‌دهد که به آن‌ها کمک می‌کند تا در سیستم‌های خنک‌کننده جریان پیدا کنند و در عین حال در دمای بسیار گرم و سرد مقاومت کنند.
برنامه های کاربردی حمل و نقل
اتیلن گلیکول یک عنصر کلیدی در ضدیخ و خنک کننده خودرو است که به جلوگیری از داغ شدن بیش از حد موتور و یخ زدن موتور در زمستان کمک می کند. اتیلن گلیکول جزء اصلی محلول های یخ زدایی است که در کاربردهای مختلف حمل و نقل از جمله اتومبیل ها، قایق ها و هواپیماها و همچنین در باند فرودگاه ها در ماه های سرد زمستان استفاده می شود. اتیلن گلیکول نیز جزء محصولات روغن ترمز هیدرولیک است.

خرید اتیلن گلیکول صادراتی در ایران نیز مانند سایر کشورهای جهان صورت می پذیرد.

موارد استفاده و مزایا اطلاعات ایمنی و خرید اتیلن گلیکول صادراتی
بازگشت به بالا
نکات ایمنی
هنگام استفاده از ضد یخ خودرو، ممکن است فرد از طریق تماس با پوست در معرض اتیلن گلیکول قرار گیرد. با توجه به مرکز کنترل بیماری های ایالات متحده (CDC)، تماس پوست با مقدار بسیار کمی اتیلن گلیکول در شرایطی مانند این “بر سلامتی شما تأثیر نمی گذارد.” (1) اتیلن گلیکول در صورت مصرف می تواند سمی باشد. در حال حاضر بسیاری از ایالت ها برای کمک به جلوگیری از بلعیدن ضد یخ نیاز به افزودن یک عامل تلخ به ضد یخ دارند.

اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) حد مجاز قرار گرفتن در معرض اتیلن گلیکول را تعیین نکرده است.(2) کنفرانس بهداشتکاران صنعتی دولتی آمریکا (ACGIH) سقف نوردهی 100 میلی گرم در متر مکعب (m3) یا 39.4 ppm را توصیه می کند. (قسمت در میلیون).(3)

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) اتیلن گلیکول را به عنوان یک افزودنی غیرمستقیم غذایی برای استفاده به عنوان جزئی از چسب های مورد استفاده در بسته بندی مواد غذایی تایید کرده است.

بنابراین شما باید برای خرید اتیلن گلیکول صادراتی به شرکت های صادرکننده مراجعه نمایید.

مشاهده تصویر منبع

موارد استفاده و مزایا اطلاعات ایمنی

پاسخگویی به سوالات
مسمومیت با اتیلن گلیکول چیست؟
مصرف اتیلن گلیکول می تواند باعث بیماری جدی شود. اولین علامت مصرف اتیلن گلیکول شبیه احساس ناشی از نوشیدن الکل (اتانول) است. طبق CDC، علائم دیگر ممکن است شامل تهوع، استفراغ، تشنج، بی‌حسی یا بی‌هوشی باشد.

اگر مشکوک به مسمومیت احتمالی با اتیلن گلیکول هستید، فوراً به دنبال مراقبت های اورژانسی باشید. با خط تلفن مرکز ملی کنترل سموم: 1-800-222-1222 تماس بگیرید و حتماً برچسب محصول را در دست داشته باشید.

خرید اتیلن گلیکول صادراتی را از شرکت ما می توانید انجام دهید. جهت خرید اتیلن گلیکول صادراتی کافیست به سایت شرکت مراجعه نمایید.

تفاوت بین اتیلن گلیکول و پروپیلن گلیکول چیست؟
اتیلن گلیکول و پروپیلن گلیکول هر دو به خانواده الکل های گلیکول تعلق دارند. (6) پروپیلن گلیکول همچنین به عنوان افزودنی ایمن (GRAS) برای طعم دهنده ها، غذاها، لوازم آرایشی و داروها، طبق گفته FDA، به این معنی است که سلامتی مضری ندارد. احتمالاً اثراتی از استفاده معمولی از این محصولات حاوی پروپیلن گلیکول رخ می دهد.(7)

هنگام خرید اتیلن گلیکول صادراتی از شرکت های معتبر فروش مواد شیمیایی استفاده نمایید.

هنگام خرید اتیلن گلیکول صادراتی از ظروف مناسب برای حمل و نقل بهره ببرید و از محافظ کافی استفاده کنید.

منابع
اتیلن گلیکول | بیانیه بهداشت عمومی | ATSDR (cdc.gov)
مشخصات سم شناسی اتیلن گلیکول (cdc.gov)
وزارت بهداشت نیوجرسی – اتیلن گلیکول 0878.pdf (nj.gov)
CFR – کد مقررات فدرال عنوان 21 (fda.gov)
اتیلن گلیکول: عامل سیستمیک | NIOSH | CDC
بریتانیکا گلیکول | تعریف، ساختار، کاربردها و حقایق | بریتانیکا
پروپیلن گلیکول | C3H8O2 – PubChem (nih.gov)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *